All Products
-
Industrial Rubber Sheet
-
Silicone Rubber Sheet
-
High Temperature Rubber Sheet
-
Silicone Tube Extrusion
-
Silicone Rubber Washers
-
Polyurethane Coupling
-
PTFE Packing
-
PTFE Gasket Tape
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Mesh
-
PTFE Tubing
-
Rubber Shock Mounts
-
Colored Plastic Sheet
-
Nylon Plastic Rod
-
Oil Proof Paper
-
EPDM Foam Sheet
-
PVC Conveyor Belt
-
Industrial Oil Seal
-
PTFE Cutter Pad
Keywords [ industrial rubber sheet ] match 304 Products.
Food Grade PTFE Gasket Tape with Smooth Surface and High Temperature Resistance for Industrial Sealing
| Material: | Pure PTFE Dispersion Resin |
|---|---|
| Color: | White |
| Quality: | Food Grade |
Food Grade PTFE Gasket Tape with 30-70 Shore A Hardness and 8Mpa Tensile Strength for Industrial Sealing
| Material: | Pure PTFE Dispersion Resin |
|---|---|
| Color: | White |
| Quality: | Food Grade |
White Color Food Grade PTFE Gasket Tape with One Side Adhesive for Industrial Seal
| Material: | Pure PTFE Dispersion Resin |
|---|---|
| Color: | White |
| Quality: | Food Grade |
Food Grade PTFE Gasket Tape with Corrosion Resistance and High Temperature Resistance for Industrial Sealing
| Material: | Pure PTFE Dispersion Resin |
|---|---|
| Color: | White |
| Quality: | Food Grade |
Excellent Chemical Resistance And Hypalon Fabric For Double Impression Surface
| Thickness: | 0.5-100.0mm |
|---|---|
| Material: | Virgin Hypalon Or Hypalon+EPDM |
| Chemical Resistance: | Excellent |
Chemical Resistant PU Spider with Excellent Vibration Absorption for Heavy Duty Applications
| Surface: | Smooth |
|---|---|
| Radiation Resistance: | Highly Resistant To High Energy Radiation |
| Wear Resistance: | 0.01-0.10cm3/1.61km |
High Strength PTFE Coated Fiberglass Fabric with 200%-320% Elongation At Break and 10KV/mm Break Down Voltage
| Joint: | Bull Nose Jont, Alligator Joint |
|---|---|
| Keywords: | High Temperature Resistant |
| Feature: | Non Stick, Food Grade, Heat Resistant |
Red Close Cell Silicone Heater Pad 220-240V 350W for Uniform Heating up to 220°C
| Material: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Voltage: | 220-240V |
| Cable: | 4 Cores×0.5m Length |
Customized Size Food Grade Silicone Washers and Close Cell Silicone Foam Gasket
| Material: | Silicone Sponge |
|---|---|
| Color: | Red,white,black,white,grey |
| Cell: | Close Cell |
Bakelite Rod Phenolic Rod with 1.25-1.40g/cm3 Density 78Mpa Tensile Strength and 138Mpa Compression Strength
| Color: | Brown, Orange, Black |
|---|---|
| Surface: | Smooth |
| Material: | Phenolic+cotton |

