All Products
-
Industrial Rubber Sheet
-
Silicone Rubber Sheet
-
High Temperature Rubber Sheet
-
Silicone Tube Extrusion
-
Silicone Rubber Washers
-
Polyurethane Coupling
-
PTFE Packing
-
PTFE Gasket Tape
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Mesh
-
PTFE Tubing
-
Rubber Shock Mounts
-
Colored Plastic Sheet
-
Nylon Plastic Rod
-
Oil Proof Paper
-
EPDM Foam Sheet
-
PVC Conveyor Belt
-
Industrial Oil Seal
-
PTFE Cutter Pad
Keywords [ industrial rubber sheet ] match 304 Products.
Wood Grain Recycled Rubber Industrial Sheet with 10-50mm Thickness for Floor Mat and Tiles
| Material: | Rubber Grain |
|---|---|
| Top Color: | Green, Red, Blue, Yellow |
| Bottom Color: | Black |
4mm Silicone Rubber Sheet 60-70 Shore A Heat Resistant Industrial Grade
| Material: | Virgin Silicone |
|---|---|
| Color: | Grey, Black, Blue |
| Surface: | Smooth Or Textured |
FDA Grade FKM Sheet with Tensile Strength 6-12Mpa Hardness 60-80 Shore A and Working Temperature -40°C to +320°C
| Tensile Strength: | 6-12Mpa |
|---|---|
| Hardness: | 60, 70, 80+/-5shore A |
| Elongation: | 200% |
1.5mm High Temp Rubber Sheet 60 Shore A 7.5MPa Tensile
| Width: | 1m-2m |
|---|---|
| Tensile Strength: | 7.5Mpa |
| Surface: | Smooth, Matt, Impression Fabric |
High Elasticity And Density PU Coupling Spider For Heavy Duty Applications In Industrial Rubber Sheets
| Product Category: | Industrial Rubber Sheet |
|---|---|
| Oil Resistance: | Highly Polar Polymer Compound With Low Affinity With Non-polar Mineral Oil |
| Density: | 1.25g/cm3 |
1-4mm High Temp Silicone Sheet -60 to 260C Heat Resistant
| Material: | 100% Virgin Silicone |
|---|---|
| Quality: | Food Grade |
| Color: | Translucent, White, Black, Red |
Industrial Grade Rubber Mat and Gasket Sheet with 1.25-1.6g/cm3 Density and Corrosion Resistance
| Material: | Rubber |
|---|---|
| Qaulity: | Industrial Grade |
| Surface: | Smooth/impression Fabric |
2mm Silicone Rubber Sheet 1m-2m Width High Temperature Resistance
| Width: | 1m-2m |
|---|---|
| Name: | Silicone Rubber Sheet |
| Acid Resistance: | Good |
Grain Rubber Mat and Sheet with 10-50mm Thickness, 0.5-1.0m Width, and 0.5-1.0m Length for Industrial Flooring
| Material: | Grain Rubber |
|---|---|
| Color: | Black, Green, Blue, Red, Yellow |
| Thickness: | 10-50mm |
Food Grade Silicone Sheet 1.5-50mm Thickness UV Resistant
| Material: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Color: | Translucent Color |
| Surface: | Smooth |

