All Products
-
Industrial Rubber Sheet
-
Silicone Rubber Sheet
-
High Temperature Rubber Sheet
-
Silicone Tube Extrusion
-
Silicone Rubber Washers
-
Polyurethane Coupling
-
PTFE Packing
-
PTFE Gasket Tape
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Mesh
-
PTFE Tubing
-
Rubber Shock Mounts
-
Colored Plastic Sheet
-
Nylon Plastic Rod
-
Oil Proof Paper
-
EPDM Foam Sheet
-
PVC Conveyor Belt
-
Industrial Oil Seal
-
PTFE Cutter Pad
Aid-Resistance White PTFE Gasket Tape with 3-100mm Width and 250°C Heat-Resistance for Sealing
| Material: | Pure Ptfe Expand |
|---|---|
| Color: | White,red,green,blue |
| Tensile Strength: | ≥8Mpa |
Corrosion Resistant PTFE Gasket Tape with 2mm Width and Excellent Chemical Resistance for Sealing Applications
| Chemical Resistance: | Excellent |
|---|---|
| Material: | PTFE |
| Width: | 2.0-1500mm |
Food Grade PTFE Gasket Tape with Corrosion Resistance and High Temperature Resistance for Industrial Sealing
| Material: | Pure PTFE Dispersion Resin |
|---|---|
| Color: | White |
| Quality: | Food Grade |
Food Grade PTFE Expand Tape with Corrosion Resistance and High Temperature Resistance for Industrial Sealing
| Material: | Pure PTFE Dispersion Resin |
|---|---|
| Color: | White |
| Quality: | Food Grade |
White Color Food Grade PTFE Gasket Tape with One Side Adhesive for Industrial Seal
| Material: | Pure PTFE Dispersion Resin |
|---|---|
| Color: | White |
| Quality: | Food Grade |
Food Grade PTFE Gasket Tape with 30-70 Shore A Hardness and 8Mpa Tensile Strength for Industrial Sealing
| Material: | Pure PTFE Dispersion Resin |
|---|---|
| Color: | White |
| Quality: | Food Grade |
Excellent Chemical Resistance PTFE Expand Tape Thickness 1.5 to 7.0mm Heat Resistant Durable Tape Ideal for Industrial Sealing
| Application: | Sealing |
|---|---|
| Corrosion Resistance: | Excellent |
| Density: | 0.7-1.0g/cm3 |
FDA Grade PTFE Gasket Tape with Corrosion Resistance and High Temperature Resistance for Pipe Linking
| Material: | Pure PTFE Expand |
|---|---|
| Packaging Details: | packed in cartons |
| Delivery Time: | 10 working days after recieved your payment |
Sealing PTFE Gasket Tape White Featuring Tensile Strength 8Mpa Suitable for Mechanical Sealing Applications
| Temperature Range: | -168°C ~ +280°C(maximum +315°C) |
|---|---|
| Thickness: | 1.5-7.0mm |
| Material: | PTFE |
Excellent Corrosion Resistance PTFE Expand Sealing White Suitable for Harsh Environments and Chemical Exposure Industrial
| Corrosion Resistance: | Excellent |
|---|---|
| Color: | White |
| Width: | 2.0-1500mm |

