All Products
-
Industrial Rubber Sheet
-
Silicone Rubber Sheet
-
High Temperature Rubber Sheet
-
Silicone Tube Extrusion
-
Silicone Rubber Washers
-
Polyurethane Coupling
-
PTFE Packing
-
PTFE Gasket Tape
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Mesh
-
PTFE Tubing
-
Rubber Shock Mounts
-
Colored Plastic Sheet
-
Nylon Plastic Rod
-
Oil Proof Paper
-
EPDM Foam Sheet
-
PVC Conveyor Belt
-
Industrial Oil Seal
-
PTFE Cutter Pad
Durable Silicone Rubber Sheet for Vacuum Press Laminator with High Tensile Strength 7-12Mpa and Customizable Size and Color
| Surface: | Smooth/smooth, |
|---|---|
| Reinforce: | Insert 1 Ply Fabric |
| Tensible Strengh: | 7-12Mpa |
Close Cell Silicone Sponge Rubber Sheet with 3M Adhesive Backing for High Temperature Resistance
| Top: | Impression Fabric |
|---|---|
| Bottom: | Adhesive 3M Glue |
| Cell: | Close Cell |
Super-Wide 3600mm Width Food Grade Silicone Rubber Sheet Heat Resistant up to 260°C
| Features: | Flexible, Non-toxic, Odorless |
|---|---|
| Surface: | Smooth/smooth, |
| Tensible Strengh: | 7-12Mpa |
High Quality Silicone Rubber Sheet with 3600mm Width, FDA Compliance, and Excellent UV Resistance for Solar Vacuum Press Laminator
| Surface: | Smooth/smooth, |
|---|---|
| Reinforce: | Insert 1 Ply Fabric |
| Tensible Strengh: | 7-12Mpa |
High Temperature Resistant Silicone Rubber Sheet with Customizable Thickness and Excellent Weather Resistance
| Tensile Strength: | 7.5-12.0Mpa |
|---|---|
| Material: | Silicone Rubber |
| Width: | 0.1-3.6m |
Industrial Grade 100% Virgin Silicone Foam Rubber Sheet with 3M Adhesive Backing and UL94V-0 Flame Resistance
| Top: | Impression Fabric |
|---|---|
| Bottom: | Adhesive 3M Glue |
| Cell: | Close Cell |
100% Virgin Silicone Rubber Sheet Rolls Food Grade Without Smell Density 1.25-1.50g/cm³ High Temperature Resistance for Punching Gaskets
| Material: | 100% Virgin Silicone Rubber |
|---|---|
| Grade: | Food Grade Without Smell |
| Quality: | Middle Tear Resistant |
Silicone Rubber Sheet with Excellent Aging Resistance, High Temperature Range (-60°C to +260°C), and UL94-V0 Flammability Rating
| Hardness: | 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80+/-5shore A |
|---|---|
| Material: | Silicone Rubber |
| Tensile Strength: | 7.5-12.0Mpa |
High Tensile Strength Silicone Rubber Sheet with Excellent Ozone Resistance and Wide Temperature Range
| Specific Gravity: | 1.25g/cm3 |
|---|---|
| Specific Gravity: | 1.25g/cm3 |
| Material: | Silicone Rubber |
High-Performance Silicone Rubber Sheet with Excellent Aging & Ozone Resistance, Available in 1-50m Lengths
| Length: | 1-50m |
|---|---|
| Thickness: | 1mm |
| Material: | Silicone Rubber |

