All Products
-
Industrial Rubber Sheet
-
Silicone Rubber Sheet
-
High Temperature Rubber Sheet
-
Silicone Tube Extrusion
-
Silicone Rubber Washers
-
Polyurethane Coupling
-
PTFE Packing
-
PTFE Gasket Tape
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Mesh
-
PTFE Tubing
-
Rubber Shock Mounts
-
Colored Plastic Sheet
-
Nylon Plastic Rod
-
Oil Proof Paper
-
EPDM Foam Sheet
-
PVC Conveyor Belt
-
Industrial Oil Seal
-
PTFE Cutter Pad
Industrial Use Anti Slip Floor Mat with Round Button Surface and 3mm Thickness for Oil Resistance
| Material: | NR/SBR |
|---|---|
| Quality: | Commerial Grade,premium Grade |
| Color: | Red,black,blue,green, |
Abrasion Resistance SBR Industrial Rubber Sheet with 2-12Mpa Tensile Strength for Industrial Applications
| Material: | Reclaim SBR |
|---|---|
| Quality: | Industrial Grade |
| Color: | Black |
20m Length Industrial Rubber Sheet with Virgin Nitrile Rubber and EP Fabric Insertion for Gasket Applications
| Material: | Virgin Nitrile+EP Fabric Or Polyester Fabric |
|---|---|
| Quality: | Premiun Grade |
| Color: | Black |
35 Shore A Hardness Natural Industrial Rubber Sheet Aging Resistance
| Hardness: | 35, 40, 50+/-5shore A |
|---|---|
| Ozone Resistance: | Excellent |
| Temperature Range: | -35°C - +85°C |
Thickness 0.5-100.0mm Industrial Rubber Sheet Excellent Ozone Resistance
| Width: | 1.0-20m |
|---|---|
| Elongation: | 170%-760% |
| Temperature Range: | -35°C - +85°C |
T0.5-2.0mm NBR Rubber Sheet Black Color Insert 1 PLY Fabric
| Working Temperature: | -30°C - +100°C |
|---|---|
| Width: | 0.1-3.6m |
| Hardness: | 40, 50, 60, 70, 80+/-5shore A |
Excellent Chemical Resistance And Hypalon Fabric For Double Impression Surface
| Thickness: | 0.5-100.0mm |
|---|---|
| Material: | Virgin Hypalon Or Hypalon+EPDM |
| Chemical Resistance: | Excellent |
Food Grade CNC Machining PTFE Gasket Precision Seal Corrosion Resistant for Industrial Applications
| Material: | 100% Virgin PTFE |
|---|---|
| Quality: | Food Grade |
| Surface: | Smooth |
Industrial Rubber Sheet PU Element with 400%-650% Elongation 70-98Shore A Hardness and 120°C Working Temperature
| Low Temperature Performance: | Good |
|---|---|
| Color: | Yellow, Red, Purple, Green, Black, Beige Etc. |
| Elongation: | 400%-650% |
Chemical Resistant PU Spider Polyurethane Coupling with High Tensile Strength and Wear Resistance
| Material: | TPU, CSM/SBR, NBR, Nylon Etc. |
|---|---|
| Color: | Yellow, Red, Purple, Green, Black, Beige Etc. |
| Surface: | Smooth |

