All Products
-
Industrial Rubber Sheet
-
Silicone Rubber Sheet
-
High Temperature Rubber Sheet
-
Silicone Tube Extrusion
-
Silicone Rubber Washers
-
Polyurethane Coupling
-
PTFE Packing
-
PTFE Gasket Tape
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Mesh
-
PTFE Tubing
-
Rubber Shock Mounts
-
Colored Plastic Sheet
-
Nylon Plastic Rod
-
Oil Proof Paper
-
EPDM Foam Sheet
-
PVC Conveyor Belt
-
Industrial Oil Seal
-
PTFE Cutter Pad
Keywords [ waterproof rubber sheet ] match 96 Products.
FDA Grade FKM Sheet with Tensile Strength 6-12Mpa Hardness 60-80 Shore A and Working Temperature -40°C to +320°C
| Tensile Strength: | 6-12Mpa |
|---|---|
| Hardness: | 60, 70, 80+/-5shore A |
| Elongation: | 200% |
Smooth Surface High Temperature Resistant Chemical Resistant Industrial Fluorubber Sheet
| Material: | Virgin FKM Rubber |
|---|---|
| Quality: | Premium Grade, Economic Grade, Commercial Grade |
| Color: | Black, White, Red, Green Etc. |
Fire Resistant B0 B1 Rubber Sponge Sheet with 40-50kgs/m3 Density and 10-30mm Thickness for Insulation
| Material: | NBR+PVC Sponge |
|---|---|
| Quality: | Fire Resistant B0, B1 |
| Color: | Black |
Round Button Diamond Top SBR Industrial Rubber Sheet with Impression Fabric Bottom and 70 Shore A Hardness
| Material: | Virgin SBR Or Reclaim SBR Material |
|---|---|
| Quality: | Premium Grade,commercial Grade |
| Color: | Black,grey,red,blue,green |
Food Grade EPDM Rubber Gasket with 5Mpa Tensile Strength and 60-80shore A Hardness for Industrial Use
| Material: | Virgin EPDM Rubber |
|---|---|
| Quality: | Food Grade Without Smell |
| Color: | Beige, White |
100% Virgin PVC Coil Sheet with Thermal Insulation and Anti-Slip Backing for Industrial Use
| Color: | Yellow, Red, Blue, Brown, Black, Grey, White |
|---|---|
| Top: | PVC Coil |
| Bottom: | Anti-slip Backing |
Heating Aging Resistant FDA Grade FKM Fluorubber Sheet with 200% Elongation for Industrial Use
| Tensile Strength: | 6-12Mpa |
|---|---|
| Hardness: | 60,70,80+-5 Shore A |
| Elongation: | 200% |
Smooth Closed Cell Epdm Sponge Sheet Durable Water Resistant Material
| Length: | 2m |
|---|---|
| Surface: | Smooth |
| Width: | 1m |
Waterproof Non-Toxic Silicone Heater Pad with 220-240V Voltage for Uniform Heating
| Material: | Silicone Sponge +wire |
|---|---|
| Voltage: | 220-240V |
| Cable: | Custom |
SS316 SS304 Acid Resisting Stainless Steel Wire Mesh with 30m Length for Industrial Use
| Material: | Stainless Steel 201, 202, 302, 304, 304HC, 304L, 309S, 310S, 316, 316L, 321, 430 Or Cromax, Incoloy, Alloy Ni-Cr, Inconel, Nichel, Monel, Titanium, Duplex, Carbon Steel, Low Carbon Steel, Galvanized Steel, Brass, Bronze, Copper, Aluminum Alloy |
|---|---|
| Wire Diameter: | 14-50SWG |
| Mesh Size: | 2-630mesh |

